Park Jurajski

Sposób ukształtowania terenu, jego naturalne walory oraz bliskość morza czynią dzień przeznaczony na poznanie Parku Dinozaurów ŁEBA PARK naprawdę  niezapomnianym. Podczas przygotowywania projektu ŁEBA PARKU wyjątkowy nacisk położono na przyjemność, zabawę i edukację najmłodszych. Podczas zwiedzania każdy z rodziców będzie miał niepowtarzalną możliwość obserwowania swojej pociechy w sytuacjach nowych, nie odkrytych, pełnych żywiołowych reakcji. Osoby dorosłe chętnie oddadzą się refleksji i znajdą chwile wyciszenia. 

To prawie 20 hektarów lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody przeciętych licznymi szlakami, na których poznajemy poszczególne okresy z dziejów Ziemi. Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami poprzez trzciny obcujemy z blisko 100 gadami, a wśród nich dwa kolosy Seismosaurus mający 45 metrów długości i jedyny w Polsce Brachiosaurus z wysokością 13 metrów. Namacalnie i wszystkimi zmysłami czujemy klimat tamtych okresów w dziejach Ziemi, pokazując jak wyglądało i jak rozwijało się życie setki milionów lat temu.

Park Dinozaurów w Łebie daje także jedyną możliwość goszczenia w pradawnej chacie oraz w grotach przedstawiających życie i pochówek Neandertalczyków.

Spragnionych bliskiego kontaktu z obecnie żyjącymi zwierzętami zapraszamy do Mini ZOO gdzie najmniejsi globtroterzy mogą karmić kozy, owce, daniele, jelenie i wiele innych oraz ujeżdżać kucyki. Dla wszystkich najmłodszych chcących odwiedzić ŁEBA PARK oferujemy place zabaw i kino. Zapraszamy także młodzież szkolną i wycieczki zorganizowane na szlak edukacyjny wyposażony w opisy gadów - wraz ze sposobami rozmnażania, żywienia, otoczeniem i opisem ery w jakiej przebywały, a także nazwy fauny i flory. Place zabaw dla dzieci utrzymane w charakterze nawiązującym do ery z życia Dinozaurów. Powierzchnia największego to prawie 3000 m2, gdzie najmłodsi archeolodzy metodą odkrywkową odnajdują szkielety dinozaurów. Miłośnicy przepraw i wspinaczek chętnie będą zdobywać linaria i mini ścianki. Drugi plac zabaw to jeden wielki tor przeszkód wymagający największej sprawności od najmłodszych Globtroterów. Wspinaczki, ruchome pomosty, przeprawy po palach i wiele innych. Trzeci plac ma kształt grodu wojów otoczony murem z pali na wzór oryginału. Wewnątrz zabudowania mieszkalne, zbrojownia, paleniska i wszystko co daje wrażenie przebywania w grodzie z przez wieków. 

Fani motoryzacji, a raczej dwóch walców znajdą napędzane pedałami pojazdy flinstonów aby na specjalnej trasie mierzyć się z czasem.

Park Jurajski
Park Jurajski

Przejdź do góry strony